Krajobrazy – fotografia pejzaży

Przeznaczenie sekcji:
Krajobrazy

Krajobrazy Teneryy. Klify Los Gigantes w tle. Na pierwszym planie palmy i oceanKrajobrazy wbrew pozorom to bardzo szeroka dziedzina fotografii. Próbując określić tę dziedzinę należało by skupić się nad obiektem fotografii i perspektywie. Najprościej ujmując jest to sekcja fotografii zajmująca się uwiecznianiem otaczającego nas świata w bardzo szerokiej perspektywie.

O czym należy pamiętać fotografując krajobrazy?

Na pewno należy pamiętać o perspektywie. Nic tak nie nudzi jak oglądanie monotonnych pejzaży cykanych na jedno kopyto. Zatem chcąc zrobić ładne i ciekawe zdjęcie jakiegoś widoczku należy mieć przede wszystkim jakąś wizję zdjęcia. Należy też pamiętać by starać się fotografować przy jak najlepszym świetle. Warto też wcześnie wstać bo bardzo ciekawe kolory uchwycimy właśnie o świcie.

Odpowiedni sprzęt

Do fotografowania krajobrazów bardzo pomocny będzie solidny statyw i właściwy obiektyw. Nie da się chyba wskazać który będzie najlepszy, bowiem zależy to od wielu czynników. Na pewno przydatny będzie jednak obiektyw szerokokątny. Znacznie ułatwi on dobór odpowiedniej kompozycji…

O tym jak publikować zdjęcia w galerii SWIATWLOCZYKIJA.PL dowiesz się tutaj.

………………………………………………. GALERIA …………………………………………….

 Moje zdjęcia możecie zobaczyć również w serwisach adobestock.com oraz shutterstock.com.

0 Udostępnień