Wydarzenia

Lublin – Festiwal Bożego Narodzenia 6.12.2018-13.01.2019

      Coraz bliżej święta, więc i w tym wpisie będzie trochę świątecznie. Wczoraj mocno sypnęło śniegiem w Lublinie, co zainspirowało mnie i moją Żonę do wieczornego spaceru po starym mieście celem zobaczenia nowej świątecznej dekoracji w zimowej scenerii. Trzeba przyznać – całkiem ładnie to nawet wygląda. Sporo kolorowych dekoracji rozświetlających starówkę tego pięknego miasta. Sama dekoracja w postaci gwiazdek przypominających lampiony w moim subiektywnym odczuciu nawiązuje trochę do tradycji nocy kultury i za to duży plus, bo te kolorowe lampiony dają bardzo pozytywny efekt, przede wszystkim wplatają dużo ciepła i pozytywnej energii w sędziwe uliczki tego miasta.

    Jak ktoś nie widział, albo chciałby zobaczyć to gorąco zachęcam poniższym spotem: 😉

                        

Festiwal Bożego Narodzenia

    Jak też powszechnie wiadomo Lublin festiwalami stoi. Obok powszechnie znanych letnich festiwali jak: Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński, Lublin ma też swój festiwal zimowy. Jest nim Festiwal Bożego Narodzenia, który zaczął się już 6 grudnia 2018 r. inauguracją iluminacji świątecznej, a potrwa aż do 13 stycznia 2019 r.

    Jak co roku stanie niebawem na deptaku w dniach 20-23 grudnia Jarmark Świąteczny podczas którego będzie można nabyć różnego rodzaju rękodzieła, ozdoby świąteczne, wypieki, dania na gorąco i inne specjały potrafiące wprawić podniebienie w stan euforii spożywczej 😉

    Kulminacyjnym wydarzeniem Festiwalu Bożego Narodzenia będzie oczywiście  Wigilia Starego Miasta, która w tym roku odbędzie się przy Szopce Bożonarodzeniowej na placu przed Pedetem w dniu 23 grudnia o godz. 15.00.

Festiwalowi towarzyszyć będą oczywiście liczne koncerty i warsztaty. Szczegółowy program możecie zobaczyć tutaj.

Jeśli   spodobał się Wam ten wpis, zachęcam do polubienia go na fanpage-u strony oraz do dyskusji w komentarzach. Jeśli jeszcze nie polubiliście strony na Facebooku, to koniecznie musicie to zrobić, będziecie wtedy na bieżąco z nowymi wpisami, a dla mnie będzie to dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju bloga 🙂

ZACHĘCAMY

do wspierania fundacji GOPR
w końcu każdy z nas może kiedyś potrzebować ich pomocy.

0 0 votes
Article Rating
10 Udostępnień
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x