Od autora o blogu słów kilka…

ŚwiatWłóczykija.pl

Witajcie na blogu podróżniczym
 ŚwiatWłóczykija.pl

Logo bloga SWIATWLOCZYKIJA.PL

Masz w sobie choć odrobinę z duszy wędrownika? Lubisz poznawać świat własnymi oczami i szukasz inspiracji do kolejnego szalonego pomysłu na podróż w nieznane? Świetnie trafiłeś. ŚwiatWłóczykija.pl jest blogiem właśnie dla ludzi aktywnych, lubiących piesze wędrówki i wszelkiego rodzaju formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Jeśli tak jak ja – nie potrafisz długo wysiedzieć w jednym miejscu. Lubisz odkrywać i ciągle ciągnie Cię w nieznane… Zapraszam więc do lektury mojego bloga. Znajdziesz tutaj jako miłośnik podróży, odkrywca i zdobywca wiele inspiracji i ciekawych informacji o niesamowitych miejscach czekających właśnie na Ciebie.

Jaki jest cel prowadzenia bloga  ŚwiatWłóczykija.pl ?

 Mieliście zapewne nie raz potrzebę oderwania się od codziennej rutyny i wyruszenia gdzieś w nieznane. Świat jest przeogromny, więc możliwości pod tym względem są wręcz nieograniczone. O ile posiadacie jakąś listę celów podróżniczych, to ją realizujecie. Z większym lub mniejszym skutkiem, grunt by przeć przed siebie. Co jednak jak zaczyna Wam brakować pomysłów… Jest całkiem sporo miejsc zarówno w Polsce jak i na świecie, bardziej znanych i takich całkiem mało znanych, o których dowiadujemy się całkiem przypadkiem lub wcale. Stąd pomysł na bloga ŚwiatWłóczykija.pl. Główną intencją prowadzenia bloga jest więc dzielenie się informacjami na temat miejsc atrakcyjnych turystycznie, promowanie aktywnych form wypoczynku oraz pasji związanych z podróżowaniem i fotografią.

Publikowane przeze mnie wpisy mają  przede wszystkim dostarczać rzetelnego źródła wiedzy o takich miejscach. Dlatego też szczególnie cenne wpisy będą dotyczyć nie miejsc z folderów i reklam biur podróży o których każdy gdzieś tam słyszał lub widział, lecz miejsc mało znanych, a wartych zobaczenia ze względu na walory kulturowe, krajobrazowe, architektoniczne itp.

Blog ten ma na celu również skupienie ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy oprócz chęci dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, mogli by się wspólnie organizować poprzez różnego rodzaju wyprawy, spotkania integracyjne, czy też choćby  pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu.

Zapraszam wszystkich pasjonatów podróży, przygód, a także wiążących się z nimi zainteresowaniami takimi jak: fotografia, reportaż, kulinaria itp. do szukania tutaj inspiracji do swoich pasji a także do dzielenia się nimi z innymi czytelnikami bloga i współtworzenia go. Więcej o mnie przeczytacie tutaj…                                            

 

 

 

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.”

– Mark Twain

149 Udostępnień